Välkommen

Titta in i vår antikaffär på Chamottevägen 4, Gustavsberg.
Öppettider på Instagram »

Värdering och
auktion på Solbacka!

6 och 7 augusti kl. 11-16

Efter förra gångens succé kör vi igen. Har du någon sak och undrar vad den är värd? Välkommen till Solbacka och få dina saker värderade under lördagen. På söndagen följer en klassisk slagauktion med bl.a grejer från Solbacka skola.

Vid ev. regn blir auktionen innomhus.

Kolla in solbacka.se

Lördag | Värdering 11-16
Söndag | visning 11-12, auktion 12-16

Chamottevägen 4,
Gustavsberg.

Kom förbi vårt showroom. Massor med nyinkommet! Shoppa loss direkt i butiken eller bara ta en kaffe. Vi kommer ha öppet så mycket vi kan. Öppettiderna hittar du på Instagram. Välkomna!

Ny tid för gamla ur.

Renoverade vintage klockor

Axengard Watches renoverar och säljer vintage armbandsur. Du kan prova dem på auktionskammaren, Chamottevägen 4.

Klockorna är från 50- till 70-tal och har genomgått fullständig renovering. Alla delar tvättas och oljas, glas och packningar byts ut och hela verket justeras för att hålla tiden. Oslagbar kvalitet!

Följ Axengard Watches

En gammal sak
per dag.

Historier om kärlek till ting.
Följ oss »

Något att sälja?

Har du något du inte behöver längre eller bara vill bli av med?
Vi tar emot allt från småsaker till hela dödsbon. Mer info »

Gör slag i saken,
på nätet.

Slagauktioner är oslagbara, men för att kunna nå ut till fler under hela året kommer vi att börja med nätauktioner inom en snar framtid. Dessutom corona-vänligt.

Följ oss och håll dig uppdaterad!

Tack! Jacob Hanson, grafisk form/web och Åsa Liffner, foto.

Tack!
Jacob Hanson, grafisk form/web
Åsa Liffner, foto